Star Light Consulting
SLC
SLC - Slovensko> Zakladanie firiem v Európe> Zakladanie firiem v Rakúsku> Súkromné nadácie Rakúska
Náhľad pre tlač

Rakúska nadácia

Rakúske právo pre súkromné nadácie sa považuje za najvoľnejšie a ponúka najväčšie daňové výhody v celej Európe

Rakúske nadácie

Rakúske súkromné nadácie sa považujú medzi expertmi za najvoľnejšie v oblasti práva pre súkromné nadácie a ponúkajú spravidla najväčšie daňové výhody pre v celej Európe.

Keď chcete založiť a realizovať súkromnú nadáciu, potom je darovanie daňovo predložené. Daň z darovania v Rakúsku je vo výške 2,5 %. Výnimku z toho tvorí vklad pozemkov do súkromnej nadácie. Tu je uznesený príplatok z 2 percentuálnych bodov.

Pritom sa treba mať na pozore, že tieto extrémne nízke daňové sadzby platia len pre zakladateľov nadácie. Všimnite si, že v Nemecku sa na darovanie vzťahuje daňová sadzba vo výške až 70 %. Ak by ste chceli priviesť do nadácie viacej rodinných členov, potom musia byť hneď od začiatku uvedení ako darcovia. Pekné na tom je, že kompetencie orgánov nadácie sú pevne stanovené až do posledného detailu.

Existuje niekoľko predpokladov na založenie nadácie. Jednorázový minimálny vklad majetku, ktorý je vo výške 75.000,- EUR, je povinný. Oblasť účelu nadácie nepodlieha principiálne žiadnemu obmedzeniu.

Ak by ste chceli bližšie informácie, Insider-znalosti, tipy a triky k tejto téme, naša Member-Area Vám ponúka túto možnosť...

Insider-informácie ako na bežiacom páse o všetkých odborných témach v našom chránenom členskom pásme. Od 88,- EUR/rok dostanete naše denné top-informácie a Insider-správy!

Partneri profitujú z top - 10 pozícií v internetových vyhľadávačoch

Internetové vyhľadávače nám poskytujú vysokohodnotné informačné služby, vďaka ktorým nás nájdete medzi top-pozíciami vo výsledkoch vyhľadávania. Hľadaný výraz „Zakladanie firiem v Rakúsku“ sa objaví v Google medzi top-10 pozíciami. Využite tento efekt a staňte sa partnerom SLC-sieť expertov.

Máte možnosť za 50 EUR/mesiac alebo za dohodnutú odmenu prostredníctvom nášho redakčného systému na tejto stránke prezentovať novinky, resp. ponuky Vášho podniku. Zavolajte nám, radi Vám poradíme podrobnejšie.

Náhľad pre tlač