Star Light Consulting
SLC
SLC - Slovensko> Zakladanie firiem v Amerike> Zakladanie firiem na Sv. Lucii

Poradenstvo v celom Rakúsku!

Naše poradenské kancelárie vo Viedni, Dolnom Rakúsku, Hornom Rakúsku, Štajersku a Korutánsku sa tešia na osobný rozhovor s Vami!

Online založenie na Slovensku

Založte si svoju slovenskú s.r.o. od 1.980,-- Euro s našim online zakladateľským nástrojom do 10 minút.

Náhľad pre tlač

Zakladanie firiem na Sv. Lucii

Zakladanie firiem - hospodárstvo - dane - novinky

Napriek tomu že Sv. Luciu nemôžeme označiť za chudobnú krajinu, je výrazne závislá od exportu banánov (60 % z exportných príjmov). Úroda tohto ovocia je vážne ohrozovaná víchricami. Taktiež je príčinou politického napätia, pretože v uplynulých rokoch protestovali USA proti stratégii Európskej únie, ktorá chcela uprednostňovať import banánov z Karibiku. Ďalšie poľnohospodárske vývozné statky sú: kokosové orechy, kokosový olej a kakao. Oblečenie vytvára druhý najväčší Exportný faktor a slobodný prístav Vieux Fort prilákal moderné ľahké priemysle. Záliv Grande Cul de Sac na juhu je jeden z najnižšie položených prístavov v tomto regióne a slúži na prepravu oleja.

Vyvážajú sa najmä banány, múka, ryža, kokosové orechy, kokosový olej, kakao a oblečenie. Dováža sa hlavne spracovaný tovar, stroje a potraviny.

Hospodárstvo tohto mladého štátu je rovnako zraniteľné ako aj banánové monokultúry na ostrovoch. Aj Sv. Lucia sa spolieha na turizmus, ktorý na ostrovoch vytvoril znamenitú infraštruktúru: Prvotriedne hotely a dobrá cestná sieť sprístupňujú turistom prírodné bohatstvá ostrova. Na Sv. Lucii sa nachádza jediný aktívny sopečný kráter na svete do ktorého je možné vojsť autom. Patrí ku dvom vrchom ktoré dosahujú skoro 800m a stal sa národným symbolom Sv. Lucie. Nedotknutá príroda, niekoľko kilometrov dlhé pieskové pláže západného pobrežia, tropické prírodné zážitky pre potápačov a pútnikov ako aj kulinárske lahôdky francúzsko-kreólskej kuchyne robia zo Sv. Lucii medzinárodne vyhľadávanú turistickú destináciu . Jachtový prístav Marigot Bay a medzinárodnými hotelovými reťazcami obsadené pláže vo Vieux Fort, Gros Islet alebo Cap Estate ešte nezničili idylu Sv. Lucii: Ešte stále sa tu nachádzajú rybárske dedinky, majáky, stopy legendárnych pirátskych skrýši, ruiny Fortu a nedotknuté bohatstvo z živočíšneho a rastlinného sveta. Soufrière je malebná dedinka zobrazujúca karibský život. Hlavné mesto Castries je napriek ťažkým požiarom v rokoch 1927 a 1948 ešte stále najkrajší prístav Antíl, ktorý sa vyznačuje najmodernejšími obchodnými domami karibskej oblasti, veľkorysými záhradami a stavebnými pamiatkami z viktoriánskeho obdobia.

Aktuálne novinky o Sv. Lucii

Náhľad pre tlač

Poradenstvo v celom Nemecku

SLC-Europe letí k Vám!
Poradenstvo v
Düsseldorf, Hamburg, Mníchov, Stuttgart

Bratislava:
+421 2 33 00 6510

Nemecko:
+49 30 896 779 394

Rakúsko:
+43 720 880 256

Bulharsko:
+359 2 491 7055

Španielsko:
+34 971 57 99 65

Všetky horúce linky sú 24 hodín prístupné a v nemeckom jazyku!


Veľká Británia:
+44-207-1830242

24 hodinová horúca linka s anglicky hovoriacimi agentmi

Mesačné novinky

1x mesačne Top-informácie

Zakladanie firiem na celom svete

Diskutujme spoločne o zakladaní firiem v našom diskusnom fóre

Bulharsko-Fórum

INSIDE BULGARIA

Trendy-Novinky-Životný štýl

Slovensko-Fórum

INSIDE SLOVAKIA

Trendy-Novinky-Životný štýl

Česká republika-Fórum

INSIDE Czech Republic

Onedlho online...

Rusko-Fórum

INSIDE RUSSIA

Trendy-Novinky-Životný štýl