Star Light Consulting
SLC
SLC - Slovensko> Zakladanie firiem v Európe> Zakladanie firiem v Estónsku
Náhľad pre tlač

Zakladanie firiem v Estónsku

Kvalifikovaní partneri expertnej siete SLC Vám pomôžu pri založení firmy v Estónsku

Zakladanie firiem v Estónsku

Staňte sa našim partnerom v sieti expertov SLC-Europe.com

V súčasnosti má Estónsko veľmi dobré predpoklady na založenie firmy. Keď sa berú do úvahy len mzdové náklady, vychádza jedna pracovná hodina na cca 3,03 EUR. Pri porovnaní s priemerom EU, ktorý je vo výške 22,10 EUR, sa presťahovanie podnikania do Estónska v každom prípade oplatí.

Estónsko má čiastocne status offshore-krajiny, kde sa do konca roku 2009 dane nevzťahujú na žiadne reinvestované zisky!

Daň z príjmu fyzických osôb:
Daň z príjmu je vo výške 26 percent, avšak pre umelcov a športovcov bola zavedená paušálna sadzba 15 %.

Daň z príjmu právnických osôb:
Platí tzv. obrátená daň z príjmu právnických osôb. Pri tejto metóde sa najskôr zdania skutocné výdavky a rozdelený zisk. Daňová povinnosť sa vzťahuje tiež na dividendy a skryté zisky. Daňová sadzba predstavuje 26/74 zo sumy nákladov alebo vyplateného zisku, to znamená, že výplata sa považuje za čistý príjem.

Daň z pridanej hodnoty:
DPH je vo výške 18 percent, znížená sadzba pre určité tovary vo výške 5 %. Export tovarov a služieb, takisto ako elektrický prúd vyrobený z vodnej a veternej energie je oslobodený od dane.

Partneri budú profitovať z top 10 - pozícií vo vyhľadávačoch

Vyhľadávače nám poskytujú veľmi cenné informačné služby, a preto nás nájdete v najvyšších miestach vo výsledkoch vyhľadávania. Vyhľadávaný výraz „zakladanie firiem v Estónsku“ sa objaví v Googli medzi prvými desiatimi nájdenými výrazmi. Využite tento efekt a staňte sa partnerom v SLC expertnej sieti.

Len za 50 EUR mesačne máte možnosť denne prezentovať novinky, resp. ponuky vášho podniku prostredníctvom nášho redakčného systému na na tejto stránke. Zavolajte nám, radi Vás podrobne informujeme.

Náhľad pre tlač