Star Light Consulting
SLC
SLC - Slovensko> Zakladanie firiem v Amerike> Zakladanie firiem v Hondurase

Poradenstvo v celom Rakúsku!

Naše poradenské kancelárie vo Viedni, Dolnom Rakúsku, Hornom Rakúsku, Štajersku a Korutánsku sa tešia na osobný rozhovor s Vami!

Online založenie na Slovensku

Založte si svoju slovenskú s.r.o. od 1.980,-- Euro s našim online zakladateľským nástrojom do 10 minút.

Náhľad pre tlač

Zakladanie firiem v Hondurase

Zakladanie firiem- hospodárstvoe - dane - novinky

Pre mnohých ľudí je Honduras ešte stále doslova „banánová republika“. Toto označenie bolo v minulosti pravdivé, ale dnes je rovnako zavádzajúce ako rozdeľovanie na „banánovú enklávu“ a „zvyšok krajiny“. Tri koncerny spojených štátov: United Fruit Company, Standard Fruit Company a Cuyamel Fruit Company si počas prechodu z 19. na 20. storočie, s pomocou veľkorysých koncesii privlastnili obrovské pozemky v karibskej nížine. Postavili cesty, železnice a obydlia pre svojich pracovníkov, a zamestnávali najviac ľudí v krajine. Napriek tomu že ich zisky dlhé roky prekračovali štátny rozpočet, platili len nízke dane. Z „enklávy“ spravili najväčšieho vývozcu banánov sveta. Avšak skorumpovali politikou a zásobovali mnohých diktátorov peniazmi a zbraňami. Keď sa v rokoch 1911, 1913 a 1924/1925 napriek tomu nevedeli vysporiadať s protestmi a nepokojmi, poslal Washington intervenčné jednotky. Počas svetovej krízy vykúpila United Fruit Company svojho Cuyamelského konkurenta, a tým sa stala „štátom v štáte“. Diktátor T. Carías Andino ktorý vládol od roku 1933 do roku 1948, jej počas utláčania odbormi a protestmi poskytoval obrannú pomoc. Po veľkom proteste v roku 1954, koncerny postupne zmenšili plantáže a prepustili polovicu zamestnancov. Postupne sa zvyšoval vplyv štátu na produkciu a predaj banánov. Súčasne ich „zvyšok krajiny“ dobehol. Podiel banánov na celkovom exporte klesol z 50% v 60tych rokoch po 90te roky na jednu tretinu. Predovšetkým sa zvýšil podiel kávy a mäsa.

Honduras patrí k najchudobnejším krajinám strednej Ameriky; je chudobincom strednej Ameriky. Najväčšia časť obyvateľstva (80 percent) žije buď na, alebo pod hranicou absolútnej chudoby. Hospodársku situáciu Hondurasu charakterizuje vysoká nezamestnanosť a extrémne vysoké medzištátne zadlženie. Honduras profituje z internacionálneho odpustenia dlhov v roku 2005.

Aktuálne novinky o Hondurase

Náhľad pre tlač

Poradenstvo v celom Nemecku

SLC-Europe letí k Vám!
Poradenstvo v
Düsseldorf, Hamburg, Mníchov, Stuttgart

Bratislava:
+421 2 33 00 6510

Nemecko:
+49 30 896 779 394

Rakúsko:
+43 720 880 256

Bulharsko:
+359 2 491 7055

Španielsko:
+34 971 57 99 65

Všetky horúce linky sú 24 hodín prístupné a v nemeckom jazyku!


Veľká Británia:
+44-207-1830242

24 hodinová horúca linka s anglicky hovoriacimi agentmi

Mesačné novinky

1x mesačne Top-informácie

Zakladanie firiem na celom svete

Diskutujme spoločne o zakladaní firiem v našom diskusnom fóre

Bulharsko-Fórum

INSIDE BULGARIA

Trendy-Novinky-Životný štýl

Slovensko-Fórum

INSIDE SLOVAKIA

Trendy-Novinky-Životný štýl

Česká republika-Fórum

INSIDE Czech Republic

Onedlho online...

Rusko-Fórum

INSIDE RUSSIA

Trendy-Novinky-Životný štýl