Star Light Consulting
SLC
SLC - Slovensko> Zakladanie firiem v Amerike> Zakladanie firiem v Suriname

Poradenstvo v celom Rakúsku!

Naše poradenské kancelárie vo Viedni, Dolnom Rakúsku, Hornom Rakúsku, Štajersku a Korutánsku sa tešia na osobný rozhovor s Vami!

Online založenie na Slovensku

Založte si svoju slovenskú s.r.o. od 1.980,-- Euro s našim online zakladateľským nástrojom do 10 minút.

Náhľad pre tlač

Zakladanie firiem v Suriname

Založenie firmy - hospodárstvo - dane - novinky

Suriname, tiež Surinam (holandsky: Surinamská republika [repyˈbli:k syɾiˈna:mə]; Sranan Tongo: Sranan [sra:ˈnaŋ]) leži v južnej Amerike na pobreží Atlantického oceánu 4° severne a 56° západne. Hraničí na východe s Francúzskou Guyanou, na juhu s Brazíliou a na západe s Guyanou. Krajina vďačí za svoje meno pravdepodobne kmeňu Surínov, ktorí boli z tejto oblasti vyhnaní Arawakmi. Národny sviatok je 25. november. Od 25. novembra 1975 je Surinam nezávislý od Holandska, odvtedy sa veľa Surinamcov vysťahovalo do Holandska.

V čase kolonializácie bol Surinam asi najziskovejšia plantážová kolónia Holandska, predovšetkým sa exportoval cukor. Z predošlých prevádzkovaných cukorných mlynov (plantáže cukrovej trstiny) bol Marienburg pri Paramaribe ako posledný. Z neho existujú už len ruiny. Dnes je Surinam svetoznáma krajina v poradí s ôsmou najväčšou ťažbou bauxitu. Ťažba je prevádzkovaná firmou Suralco (Surinamská hliníková kooperácia - Suriname Aluminium Cooperation), dcérou firmy Alcoa a BHP Biliton. V decembri 1980 bola založená štátna Surinamská ropná spoločnosť (Surinaamse Staatsolie Maatschappij). V spolupráci so spoločnosťou Gulf Oil začala vo februári 1982 ťažba ropy na plantáži Catharina Sofia v oblasti Tabaredjo. Až do konca roka 2004 sa vyťažilo približne 55 mil. barelov surovej ropy. Od roku 1992 disponuje štátna spoločnosť aj rafinériou ropy. Na to, aby sa sprístupnila a začala ťažiť ropa z objaveného náleziska na Surinamskom pobreží, boli v roku 2004 uzatvorené okrem iného s firmou Repsol YPF investičné zmluvy a zmluvy o účasti. Štátne príjmy z ťažby ropy sa medzitým (2005) zvýšili viac ako tie z výskytu bauxitu. Popri bauxite a minerálnych olejoch sa exportujú ešte aj zlato, drevo, ryža, banány a ryby. Od roku 1995 je Surinam členom Caricomu.

Aktuálne novinky o Suriname

Náhľad pre tlač

Poradenstvo v celom Nemecku

SLC-Europe letí k Vám!
Poradenstvo v
Düsseldorf, Hamburg, Mníchov, Stuttgart

Bratislava:
+421 2 33 00 6510

Nemecko:
+49 30 896 779 394

Rakúsko:
+43 720 880 256

Bulharsko:
+359 2 491 7055

Španielsko:
+34 971 57 99 65

Všetky horúce linky sú 24 hodín prístupné a v nemeckom jazyku!


Veľká Británia:
+44-207-1830242

24 hodinová horúca linka s anglicky hovoriacimi agentmi

Mesačné novinky

1x mesačne Top-informácie

Zakladanie firiem na celom svete

Diskutujme spoločne o zakladaní firiem v našom diskusnom fóre

Bulharsko-Fórum

INSIDE BULGARIA

Trendy-Novinky-Životný štýl

Slovensko-Fórum

INSIDE SLOVAKIA

Trendy-Novinky-Životný štýl

Česká republika-Fórum

INSIDE Czech Republic

Onedlho online...

Rusko-Fórum

INSIDE RUSSIA

Trendy-Novinky-Životný štýl